Badania USG dla dzieci

Krok przed nowotworem

Przez 2 lata współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda zbadaliśmy w ciągu 7 dni aż 490 dzieci. Chcielibyśmy więcej, jednak nie mamy żadnego wpływu na dostępność ambulansu, który przemierza całą Polskę.

Od 2024 roku rozpoczynamy własną trasę z aparatem USG na pokładzie. Planujemy dotrzeć nawet do najmniejszych miejscowości w naszym województwie i dać możliwość wykonania tak prostego a jednocześnie trudno dostępnego badania w wielu częściach Podlasia.

Zabłudów

3 czerwca 2022

Kleosin

2 czerwca 2022

Tykocin

1 czerwca 2022

Liczba wykonanych badań USG

Które narządy badamy?

W obrębie szyi oceniamy tarczycę, ślinianki i węzły chłonne.
W zakresie jamy brzusznej ocenie podlegają głównie narządy miąższowe, takie jak wątroba, trzustka, śledziona, nerki oraz narządy zawierające płyn, jak pęcherzyk żółciowy czy pęcherz moczowy. U dziewczynek przy pełnym pęcherzu ocenia się także narządy rozrodcze.
W mosznie u chłopców jądra, najądrza i powrózki nasienne.

Badania wykonywane są w gabinetach lekarskich na wysokiej jakości aparacie ultrasonograficznym wyposażony w niezbędny sprzęt umożliwiający badanie dzieci, m. in. w głowice do badania USG jamy brzusznej i narządów powierzchownych.

Pierwsze badania przewidujemy w 2025 roku. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: kleszczynska@katrynski-foundation.pl

Prosimy o podanie w treści maila imienia, nazwiska oraz telefonu do osoby koordynującej badania w danej miejscowości.

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda

NIE nowotworom u dzieci

Jesteśmy ogromnie dumni, że nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda, która od 2005 roku prowadzi badania w całej Polsce, dając dostęp do diagnostyki i wiedzy medycznej dzieciom nawet z najmniejszych miejscowości znacznie oddalonych od dużych ośrodków.

Przez 2 lata współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda zbadaliśmy w ciągu 7 dni aż 490 dzieci z podlaskich miejscowości (Tykocin, Kleosin, Zabłudów, Michałowo, Supraśl, Łapy). Kontynuujemy misję tej akcji – pragniemy dotrzeć do jak największej liczby małych pacjentów na Podlasiu.

Skontaktuj się z nami

kontakt@katrynski-foundation.pl

 

KATRYNSKI FOUNDATION
HANDLOWA 6D
15-399 BIAŁYSTOK
POLSKA
+48 532660502