Badania USG dla dzieci

NIE nowotworom u dzieci

Jesteśmy ogromnie dumni, że nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda, która od 2005 roku prowadzi badania w całej Polsce, dając dostęp do diagnostyki i wiedzy medycznej dzieciom nawet z najmniejszych miejscowości znacznie oddalonych od dużych ośrodków.

Obrazowanie ultrasonograficzne (USG) znajduje szczególne zastosowanie w badaniach populacji dziecięcej. Może dostarczyć informacji istotnych klinicznie bez negatywnego odziaływania promieniowania jonizującego – jest zupełnie nieinwazyjne, a co istotne w przypadku dzieci jest dodatkowo badaniem bezbolesnym.

Zabłudów

3 czerwca 2022

Kleosin

2 czerwca 2022

Tykocin

1 czerwca 2022

Liczba wykonanych badań USG

Które narządy badamy?

W obrębie szyi oceniamy tarczycę, ślinianki i węzły chłonne.
W zakresie jamy brzusznej ocenie podlegają głównie narządy miąższowe, takie jak wątroba, trzustka, śledziona, nerki oraz narządy zawierające płyn, jak pęcherzyk żółciowy czy pęcherz moczowy. U dziewczynek przy pełnym pęcherzu ocenia się także narządy rozrodcze.
W mosznie u chłopców jądra, najądrza i powrózki nasienne.

Badania wykonywane są w specjalnej mobilnej klinice. Ambulans składa się z dwóch gabinetów i poczekalni. W każdym z gabinetów znajduje się wysokiej aparat ultrasonograficzny wyposażony w niezbędny sprzęt umożliwiający badanie dzieci, m. in. w głowice do badania USG jamy brzusznej i narządów powierzchownych.

Skontaktuj się z nami

kontakt@katrynski-foundation.pl

 

KATRYNSKI FOUNDATION
HANDLOWA 6D
15-399 BIAŁYSTOK
POLSKA
+48 532660502